g2+2=5 eder mi - iki artı iki beş eder mi? - yiffy.info

2+2=5 eder mi - iki artı iki beş eder mi?


Pobierz 2+2=5 eder mi - iki artı iki beş eder mi? w jakości 320 kbps !!! - bez logowania - za darmo

Diktatörlerin ve baskıcı rejimlerin ilk işi, halka doğru bildikleri şeylerin aslında ne kadar yanlış olduğu anlatmaktır. Bir de o güne kadar yanlış bildikleri şeylerin aslında ne kadar doğru olduğunu anlatır dururlar.

Diktatörlerin bu baskıları karşısında iki tip insan ortaya çıkar.

1: Korkup biat edenler
2: Bedeli ne olursa olsun boyun eğmeyenler, doğruları söylemekten asla çekinmeyenler

KORKUP BİAT EDENLER:
Diktatörlerin en çok sevdiği insan türü bunlardır. Bunlar adeta Diktatöre biat için doğmuşlardır. Diktatör ve çevresinin yaptığı Yolsuzlukları, Hırsızlıkları, Haksızlıkları, asla sorgulamaz, görmez. görenleri de bozgunculuk yapmakla suçlar (örnek 2:26. saniye)

DİKTATÖRLER HALKI NASIL İKNA EDER?:
Diktatörler yapıları gereği oldukça İKNA EDİCİ kişiliklerdir. Anlattıklarına ikna olmayanlar için farklı YÖNTEMLERİ VARDIR.

Baskıya boyun eğmeyip dik duran, doğruları cesaretle dile getiren genç öğrenciye yapılan gibi "İkna edilirler". Filmimizde vurgulandığı gibi ikna seremonisinde cezayı, daha önce İKNA OLMUŞLAR verir. Diktatör elini kana bulamaya tenezzül bile etmez.

Bu ikna bazen, 28 şubatçıların yaptığı gibi İKNA ODALARIYLA, bazen de AKP'nin yaptığı gibi AYAKKABI KUTULARI dolusu paralarla, çapsız insanların hayallerinde göremeyecekleri MAKAMLARLA olabilir.

Sokaktaki gariban vatandaşa gelince, öncelikle aç sefil bırakarak, 2 paket makarna, iki torba kömüre tamah edecek seviyeye getirip kendilerine bağlarlar.

Bu bağ öylesine güçlüdür ki, bu diktatör gitse makarna bile yiyemeyeceğiz korkusunu beraberinde getirir.

2. tür insanlar körü körüne biat etmeyi reddederler ve Diktatör ve çevresinin yaptığı Yolsuzlukları, Hırsızlıkları, Haksızlıkları cesaretle dile getirler.

Bu gruptaki insanların ne makam ne para ne de mevki beklentileri vardır. Onlar için korumaları gereken en önemli kriter 'AHLAK'tır.

DOĞRULARI HİÇ KORKMADAN SÖYLERLER. ÖDLEK BİATÇILAR GİBİ YOLSUZLUĞUN HIRSIZLIĞIN, RÜŞVETİN VE ADAM KAYIRMANIN ORTAĞI OLMAZLAR.

Son olarak bir üçüncü gruptan bahsetmezsek eksik kalır. Yönetmen onları da Filmimizin final sahnesinde bizlere yansıtmış. İkna olmuş gibi görünen ama aslında doğru bildiğini haykırmak için fırsat kollayanlar.

Bu vatandaşlar, her gün ortaya atılan yalanları, iftiraları, dosya dosya ortalığa saçılan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarını görür. içten içe diktatöre baş kaldırmayı planlar ama harekete geçmek için yeterli cesareti yoktur.

İçten içe şartların olgunlaşmasını bekler durur.

Bu fırsat kimi zaman bir sandık olabilir... Sandığa gittiğinde vicdanı ve diktatör arasında yapacağı tercih ya zulmün sona ermesine ya da katlanarak devam etmesine sebep olabilir.

Bu kitleyi cesaretlendirmek, bedel ödemeye hazır kitlelerin civanmertlikleri ile mümkün olacaktır.

Facebook